Saimniecība Rūči

Par Trušiem

Kalifornijas

Kalifornijas truši pieder pie vidēji lielajām šķirnēm. Ķermenis – īss, veltņveidīgs ar spēcīgu muskulatūru, proporcionāls, kompakts, plats, muskuļots. Kājas – stāv plati. Galva – īsa spēcīga. Ausis – labi apmatotas, noapaļotas, ne pārāk garas. Apmatojums vidēji garš, biezs, spožs. Pamatkrāsa – balta. Purniņš, ausis, kājas, astes augšpuse – tumša. Acis – sarkanas. Nagi – raga krāsā.

Šī šķirne tika izstrādāta 1920-tajos gados krustojot Himalajas un Šinšilas trušu mazuļus ar Jaunzēlandes balto, kā rezultātā tika iegūta teicama gaļas šķirnes truši ar ļoti labām ādiņām. Pirmos piecpadsmit gadus pēc šķirnes izveidošanas tā neguva lielu popularitāti trušu audzētāju vidu. Šodien Kalifornijas trusis ir otra populārākā gaļas ieguves šķirne pēc Jaunzēlandes trušiem.

Vidējais svars pieaugušiem trušiem ir 4,5 kg, viņiem ir spēcīga ķermeņa konstitūcija, mazi kauli, plati pleci un krūtis. Trušu māte vienā reizē var dzemdēt 7-10 mazuļus. Vidējais svars jaundzimušiem trušiem ir 45 grami, bet tie ir augsts enerģijas pieaugums ar vidējo diennakts svara palielināšanos par 40-45 g. Trušu svars 8-12 nedēļās sasniedz 1.8-2.3 kg.